کمیته ها

نوشته شده توسط Super User on . Posted in Uncategorised

_ها.png

  • کمیته رهبری : وظیفه این کمیته ، راهبری انجمن در راستای تحقق چشم انداز ، ارزش های بنیادین و اهداف و بازبینی و اصلاح احتمالی آنها با توجه به مقتضیات و ضرورتها با استفاده از نظرها و تجارب کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با حرفه و نظارت بر اجرای صحیح و به موقع برنامه های انجمن با هدف ارزیابی و تحقق اهداف می باشد.
  • کمیته آموزش و پژوهش : هدف از تشکیل این کمیته برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی کارآمد و تخصصی و برگزاری سمینار ، همایش و کارگاههای آموزشی برای ارتقای سطح دانش و روز آمدی افراد شاغل در حرفه حسابداری و حسابرسی و نیز جذب و پرورش فارغ التحصیلان برای آمادگی بیشتر جهت ورود به بازار کار حرفه ای و همچنین چاپ وانتشار کتاب ها و مجلات تخصصی برنامه ریزی شده است . تحقیق و پژوهش و بروز رسانی اطلاعات حسابداری و حسابرسی و حرفه ای اعضاء از طریق مطالعه و جمع آوری اطلاعات از منابع معتبر داخلی و خارجی برای آفرینش ایده های نوین در حرفه در همین راستا صورت خواهد پذیرفت .
  • کمیته فنی وپذیرش : در این کمیته صلاحیت فنی، تخصصی و تجربی اعضاء شاغل در زمینه حسابداری و خدمات مالی و متقاضیان عضویت در انجمن و همچنین رتبه بندی اشخاص حقوقی و حقیقی عضو مورد بررسی قرار می گیرد و صدور مجوزهای شغلی مورد نیاز اعضاء برای نهادها و ارگان های ذیربط در این کمیته تایید می شود.بدیهی است امور مرتبط با تععین صلاحیت و رتبه بندی حسابداران رسمی به عهده جامعه حسابداران رسمی می باشد.
  • کمیته داوری و مشاوره : در این کمیته مشاورینی از تمامی گرایش های مرتبط با امور مالی و حسابرسی از جمله مالی ، مالیاتی ، بانکی، سرمایه گذاری، بهای تمام شده، حسابرسی ، منابع انسانی و . . . حضور داشته که به فراخور درخواست متقاضیان محترم و تشخیص کمیته ، کارشناس مربوطه معرفی می شود. همچنین در صورت بروز اختلاف فی مابین کارفرما و انجام دهنده خدمات مالی و حسابرسی ، بررسی کارشناسانه وتلاش در جهت حل اختلاف طرفین در این کمیته صورت خواهد پذیرفت .